چرا باید از آموزش مجازی استفاده کنیم ؟مقدمه :

آموزش مجازی، به عنوان یکی از آسان‌ترین روش‌ها برای افزایش یادگیری در سراسر جهان در حال مطرح شدن است، و فقط مسئله زمان است تا روش‌های یادگیری سنتی جای خود را به آموزش‌های مجازی دهند. مردم اغلب می‌پرسند :

1)که چرا ما باید از آموزش‌های مجازی استفاده کنیم؟ 

2) تفاوت آموزش حضوری و مجازی چیست ؟

3)دلایل استفاده از آموزش مجازی چیست ؟

که در ادامه به این سوالات پاسخ می دهیم .

1)چرا باید از آموزش های مجازی استفاده کنیم ؟

آموزش مجازی نزدیکی بسیار زیادی به یک کلاس درس را دارد، این نوع آموزش دارای بعضی ویژگی های منحصر به فرد نیز است. نقش مربی نیز در این آموزش ها متفاوت است. کل این گفته ها به این منظور است که مدرسان و توسعه دهندگان احتیاج به تغییر شکل کلی در نحوه تدریس، یادگیری مهارت های نوین، استفاده از روش های متفاوت، یادگیری کامل بهره وری از ابزار توسعه و طراحی و در انتها نیاز به تغییر روش از مربی محور به شاگرد محور دارند.

امروزه اکثر مدرسان رشته های مختلف برای آموزش مطالب از کلاس های آنلاین استفاده می کنند . مختصر سازی مطلب در ارائه آن بسیار مهم است به همین خاطر مطالبی که  در آموزش های مجازی ارائه می شود مختصر است تا مطالب غیر مهم جانشین مطالب ضروری نشوند . برای کسانی که از استفاده ی شبکه های اجتماعی لذت می برند آموزش های آنلاین بهترین گزینه است.


از اهداف آکادمی چهل، بسترسازی برای توسعه فرهنگی و آموزشی کشور است و کمک به توسعه و ترویج آموزش مجازی، یکی از راهکارهای این آکادمی برای توسعه محسوب می‌شود. 

برای آشنایی با خدمات ارائه شده توسط آکادمی چهل به لینک زیر مراجعه فرمایید:

https://www.40class.com/elearning2) تفاوت آموزش حضوری و مجازی چیست ؟

 آموزش حضوری :

در زمان برگزاری دوره های آموزش حضوری با هماهنگی قبلی است، محل برگزاری آن به صورت عمومی در مکان های مشخص و به صورت اختصاصی امکان پذیر می باشد. اما مقایسه نرم افزار آموزش مجازی lms  و حضوری در این است که هزینه این نوع دوره ها به علت نیاز به تجهیزات فیزیکی زیاد، بالا است ولی یادگیری در این نوع دوره ها از سطح خوبی برخوردار می باشد. استفاده از اساتید برجسته و کارگاه های آموزشی مجهز از جمله مزایای مهم این نوع دوره ها محسوب می گردد.

آموزش مجازی :

یکی ازاهمیت آموزش مجازی یا کلاس مجازی با حضوری در این است اگر شما شاغل هستید میتواند این نوع آموزش برای شما بسیار آیده آل باشد , لازم نیست که شما در تمامی کلاسها شرکت کنید زیرا این کلاسها ضبط میشوند و شما بعدا میتوانید انها را دانلود کرده و استفاده نمایید.

 دلیل برتری آموزش مجازی به آموزش حضوری در این است که آموزش حضوری نیاز به تجهیزات فیزیکی زیاد بالا است ولی یادگیری در این نوع دوره ها تجهیزات کمترواز سطح خوبی برخوردار می باشد .

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاهده نمونه کارها در ضمینه خدمات آموزش مجازی آکادمی چهل به لینک زیر مراجعه نمایید:

https://www.40class.com/elearning
3)دلایل استفاده از آموزش مجازی چیست ؟

  1. آموزش مجازی هزینه‌‌ کمتری دارد

کمپانیها و شرکت‌ها با استفاده از آموزش مجازی هزینه کمتری صرف می‌کنند زیرا مجبور به صرف هزینه برای سازماندهی حضور دانش آموزان و معلم‌ها و همچنین سایر موارد مورد نیاز برای روش‌های آموزش سنتی نیستند.


  • آموزش مجازی سریع‌تر قابل دسترس است

 برای در دسترس بودن یک آموزش مجازی فقط کافی است دستگاه خود را روشن کنید.

در راستای صرف هزینه و زمان کمتر، مسلما برای هنرجویان و معلمان آسوده تر است که در زمان منتخب خود، دستگاه‌هایشان را روشن کنند! این به مراتب نسبت شروع و پایان یک کلاس زمان کمتری می طلبد. همچنین در مواقع بحرانی نیز آموزش مجازی سریع‌تر قابل دسترس خواهد بود در صورتی که روش‌های سنتی ممکن است اصلا قابل دسترسی نباشند.

  • آموزش مجازی به سود هنرجویان است    

با استفاده از آموزش مجازی هنرجویان این قابلیت را دارند تا در زمانی که راحت هستند آموزش خود را فرا گیرند. براین اساس بیشتر آموزش‌های مجازی، به عنوان خود‌محور نیز  شناخه می‌شوند. همچنین فراگیری مطالب در زمان راحتی خود، برای هنرجویان باعث بالا رفتن راندمان یادگیری می‌شود.


  1. آموزش مجازی سازگار با روحیه تمامی افراد است

ترس از باختن، شرمندگی از بودن مسن‌ترین، زشت‌ترین، جوان‌ترین یا کوچک ترین شخص کلاس، عدم سازگاری با دیگران، مشکل در برقراری ارتباط و هزاران مشکل دیگر که ممکن است برخی از افراد در کلاس‌های سنتی با آن درگیر باشند. اما با آموزش مجازی هیچکدام از این مشکلات مانع یادگیری شما نخواهند شد.

  1. آموزش مجازی به اختلافات زمانی و جغرافیایی کمک‌ می‌کند

با استفاده از اموزش مجازی، فرصت فراگیری مطالب برای همه افراد در نقاط مختلف جهان وجود دارد و اختلافات زمانی و تفاوت های جغرافیایی مشکلی به وجود نخواهند آورد. همه این‌ها فقط با فشردن چند دکمه توسط انگشت افراد امکان پذیر است.

  • مناسب برای افراد شاغل و پرمشغله

کلاس های آموزشی آنلاین نیاز به انگیزه ی بالا برای پیشرفت در دوره های مجازی دارد . این نوع آموزش ها برای افراد شاغل بسیار ایده آل و منحصر به فرد است زیرا این کلاس ها ضبط می شوند بنابراین افراد می توانند در هر زمان که بخواهند آنها را دانلود کرده و مشاهده کنند .

ودلایل بی شمار دیگر ................

آکادمی چهل آماده خدمت رسانی به شما هموطنان عزیز می باشد:

https://www.40class.com/elearning


سیستم یادگیری الکترونیکی یک پلتفرم نرم افزاری است که امکان برگزاری دوره های آموزشی را بصورت الکترونیکی فراهم می کند تا سازمان ها، دانشگاه ها و تمامی مراکز آموزشی بتوانند آموزش های الکترونیکی خود را به آسانی با کمترین هزینه و بالاترین کیفیت برگزار کنند.در این راستا آکادمی چهل توانسته است ارائه بستر آموزش مجازی را در اختیار شماعزیزان قرار دهد .