کلاس مجازی چیست؟


مقدمه:

امروزه از کلاس مجازی و آموزش مجازی بسیار می‌شنویم. سازمان ها در پی راه اندازی سامانه مدیریت یادگیری هستند تا بتوانند آموزش سازمانی خود را بهبود بخشند. در این راستا با مفاهیم کلاس مجازی و آموزش مجازی روبرو می‌شوند. در این مقاله می‌خواهیم به صورت کامل در مورد این که کلاس مجازی چیست و چه اجزایی دارد صحبت کنیم.


در این مقاله سعی داریم مطالبی در مورد کلاس های مجازی(آنلاین) در اختیارتان گذاشته و همچنین به سوالات زیر پاسخ دهیم .

1)کلاس مجازی چیست ؟

2) چند نوع کلاس آنلاین داریم ؟

3) مزایای کلاس مجازی چیست؟


1)کلاس مجازی چیست ؟

کلاس مجازی (Virtual Class)، یک آدرس در فضای اینترنتی است که از طریق آن، در هر فضایی که اینترنت وجود داشته باشد می توان در آن حضور یافت و آموزش اینترنتی گرفت. در کلاس مجازی تمام قابلیت های کلاس حضوری به علاوه قابلیت های بسیار زیاد و جذاب تر دیگری در اختیار کاربران قرار می گیرد.

کلاس مجازی یک کلاس درس است که به صورت الکترونیکی و بر پایه تکنولوژی های فناوری اطلاعات برگزار می‌شود. امروزه گسترش اینترنت و امکان ارسال ویدئوی زنده در اینترنت باعث شده است که بتوان کلاس ها را به صورت آنلاین و مجازی برگزار کرد.

کلاس مجازی در بسیاری از مولفه ها شبیه کلاس فیزیکی است. شما در کلاس حاضر می‌شوید. یک استاد وجود دارد. اسلایدها نمایش داده می‌شوند و شما می‌توانید سرفصل مطالب را ببینید. در حین برگزاری کلاس اگر سوالی داشته باشید می‌توانید از استاد بپرسید و ….

در شرایط فوق کنونی آکادمی چهل بستری فراهم آورده که در اختیار شما عزیزان قرار می دهد .

برای مشاهده خدمات آکادمی چهل به لینک زیر مراجعه نمایید :

https://www.40class.com/elearning/elearning

معرفی کلاس های آنلاین

کلاس آنلاین یک محیط آموزشی و یادگیری است که به شرکت کنندگان در آن آموزش از راه دور ارائه می شود و آنها می توانند در یک فضای مجازی باهم ارتباط برقرار کنند و تعامل داشته باشند. تعریف دقیقی درباره کلاس آنلاین وجود ندارد اما بهترین تعریفی که می توان درباره آن بیان کرد این است که کلاس آنلاین صرفا یک محیط آنلاین برای کلاس آموزشی است که می تواند این کلاس یک یا چنده نفره باشد .آقا اجازه با جدیدترین متدها و شیوه های روز دنیا اقدام به تشکیل کلاس های آنلاین با مدرسین منتخب کشور کرده است که با اندک تحقیق والدین، تفاوت این استارت آپ با دیگر موسسات آموزشی در فضای مجازی به خوبی نمایان می شود.

2)چند نوع کلاس آنلاین داریم ؟

افراد شرکت کننده در کلاس های آنلاین معمولا دانش آموزان و مدرسان هستند و از این لحاظ کلاس آنلاین به دو دسته کلاس آنلاین بدون نظارت و کلاس آنلاین با نظارت تشکیل می شود.

کلاس آنلاین بدون مدرس (ویدئو محور)

در کلاس آنلاین بدون نظارت مدرس تنها یادگیری دانش آموزان را ارزیابی میکند و گاهی اوقات اصلا مدرسی وجود ندارد که این را یک کلاس آنلاین بدون نظارت می نامند که در آن دانش آموزان با مواد آموزشی آماده شده و بدون کمک مدرس به یادیگیری می پردازند که اساسا یک دوره آموزشی الکترونیکی خصوصی است که می تواند آزمون آنلاین خودکار هم داشته باشد .در این کلاس ها معمولا یک پاور پوینت به دانش آموزان ارائه می شود تا مطالعه کنند یا یک آموزش ویدئو تماشا کنند .که از این نوع کلاس به وفور می توانیم در یوتیوب مشاهده کنیم .

کلاس آنلاین با حضور مدرس (کلاس زنده)

این نوع کلاس تحت نظارت و رهبری مدرس قرار دارد و به تعریف کلاس سنتی نزدیک تر است .در این کلاس ها درس به صورت آنلاین و در تاریخ خاصی اجرا می شود و دانش آموزان از طریق ویدیو کنفرانس در کلاس حضور دارند و در این نوع کلاس دانش آموز و مدرس می توانند در کلاس درس با یکدیگر تعامل داشته باشند.آقا اجازه با یک تیم حرفه ای و معلمان و موسسات ممتاز به تشکیل این نوع کلاس های آنلاین اقدام کرده است تا دانش آموزان و اولیای آنها به راحتی بتوانند از بهترین و به روز ترین کلاس های آنلاین با مدرسان ممتاز استفاده کنند.


3)مزایای کلاس مجازی چیست؟

  • قیمت کلاس آنلاین      در قیاس با کلاس حضوری بسیار مقرون به صرفه  می باشد.
  •  در سرویس      آموزش مجازی، از نظر نمایش اسلاید و محتوای آموزشی، کلاس      ها با کیفیت بالاتر برگزار می شوند.
  •  در یادگیری      الکترونیکی ، قابلیت ضبط کردن کلاس ها و مشاهده یا گوش      دادن چندین باره به کلاس، به کمک سیستم مدیریت آموزش  LMS میسر است.
  • استفاده از ال ام اس      دانشگاهی  توسط      دانشگاه ها، دوره ها را در دسترس افرادی که در نقاط دورافتاده زندگی می کنند      و به آموزش های با کیفیت و دانشگاه های خوب دسترسی ندارند نیز قرار می دهد و      به مدیریت اموزشی کمک می کند.
  •  امکان      نظارت خانواده ها بر روند تدریس مدرسین در سیستم      جلسات مجازی حتی      در نرم      افزار کلاس      مجازی اندورید و IOS  نیز میسر است.
  •  در پیاده      سازی سیستم آموزش الکترونیکی محدودیت      جغرافیایی وجود ندارد. دانش آموزان در هر کجا که باشند این امکان را دارند که      از امکانات تحصیلی استفاده کنند و حتی در ازمون      انلاین شرکت      نمایند.
  •  در یادگیری      مجازی با      بکارگیری نرم      افزار آموزش آنلاین نیازی      به رفت و آمد دانش آموزان و استاد نیست و این خود در کاهش هزینه ها و استفاده      از زمان موثر است و حتی برای برگزار کنندگان نیز قیمت      سیستم آزمون      آنلا ین       اموزش      انلاین در      مقایسه با خرید تجهیزات برای ایجاد بستر آموزش حضوری ناچیز است.
  •  در سیستم آموزش      انلاین، مشارکت دانش آموزان در مباحث کلاس به دلیل      مجازی بودن و افزایش اعتماد به نفس  بیشتر می      شود.
  •  در نرم      افزار برگزاری جلسات online اسامی تمامی فراگیران در کلاس      مشخص است و مدرس می تواند حضور و غیاب نماید و از حاضر بودن دانش پژوهان      اطمینان حاصل نماید.      هم چنین با راهکارهای ویژه ای، آزمون      الکترونیکی  با      حداقل کردن امکان تقلب، به صورت عادلانه تر برگزار می گردد. 

آکادمی چهل آماده خدمت رسانی به شما هموطنان عزیز می باشد:

https://www.40class.com/elearning/elearning

سیستم یادگیری الکترونیکی یک پلتفرم نرم افزاری است که امکان برگزاری دوره های آموزشی را به صورت الکترونیکی فراهم می کند تا سازمان ها ،دانشگاه ها و تمامی مراکز آموزشی بتوانند آموزش های الکترونیکی خود را به آسانی با کمترین هزینه و بالاترین کیفیت برگزار کنند .در این راستا آکادمی چهل توانسته است ارائه بستر آموزش مجازی را در اختیار شما عزیزان قرار دهد.