سؤالات متداول

سوالات متداول

 

 • فرق بین ثبت‌نام در کلاس و ثبت‌نام در سایت چیست؟

در صورت ثبت‌نام در سایت شما فقط عضو سایت شده‌اید و از امکانات ویژه مانند دنبال کردن یک کلاس یا استاد خاص برخوردار می‌شوید. ثبت نام در سایت رایگان است.

اما در زمان ثبت‌نام در کلاس شما وارد فرآیند پرداخت هزینه کلاس شده و پس انجام عملیات واریز هزینه کلاس به صورت آنلاین یک کد پیگیری در اختیارتان قرار داده می‌شود. توجه نمایید که جهت ثبت نام در کلاس شما مستلزم ثبت‌نام در سایت هستید.

 

 • از کجا مطمئن بشم ثبت‌نام موفق بوده یا نه؟

پس از ثبت‌نام موفق نامه دوره‌هایی که ثبت نام کرده‌اید در داشبورد کاربری شما ثبت می‌شود.

 

 • فرق دوره و کلاس چیست؟

دوره به صورت ترمیک و شامل چندین جلسه است و حتما با ارائه مدرک پایان دوره همراه خواهد بود. اما کلاس‌ها ماهیت کنفرانس داشته و در جلسات 1 تا چند ساعته برگزار می‌شوند. که هر دو می‌توانند به صورت فیلم ضبط شده، محتوای تولید شده و یا آنلاین (وبینار) باشند.

 

 • منظور از مؤسسه همکار چیست؟

مؤسسه‌ای که برگزارکننده دوره‌های مختلف اجتماعی، اقتصادی، روانشناسی، تخصصی و ... است که با همکاری آکادمی چهل این امکان را خواهد داشت تا از طریق زیرساخت فنی که آکادمی چهل در اختیار آنها قرار می‌دهد دوره‌های خود را برای علاقه‌مندان به صورت آنلاین برگزار کند.

 

 • اگر کلاسی به حد نصاب نرسید چه اتفاقی می‌افتد؟

در این صورت یا تاریخ برگزاری کلاس به تعویق خواهد افتاد یا به طور کلی برگزاری کلاس لغو خواهد شد؛ که در هر دو صورت مراتب به شرکت‌کنندگان کلاس اطلاع داده می‌شود.

 

 • آیا امکان پرداخت وجه کلاس برای ایرانیان خارج از کشور هست؟

بله! این امکان به زودی بطور مستقیم و هنگام ثبت‌نام در اختیار هم‌وطنان خارج از کشور قرار خواهد گرفت. تا آن زمان، این عزیزان باید برای ثبت‌نام در دوره‌های مورد نظر،  از کارت بانکی ایرانی استفاده کنند. 

 

 • آیا احتمال لغو شدن یا جابه‌جایی کلاس وجود دارد؟

بله؛ زمانی که کلاس به حد نصاب نرسیده باشد و یا به دلایلی برگزاری کلاس برای استاد مقدور نباشد این احتمال وجود دارد، که مراتب از قبل اعلام می‌شود.

 

 • اگر برنامه زمانی کلاسی توسط آکادمی تغییر یافت و در برنامه جدید امکان حضور نداشته باشم چه باید کرد؟

جابجایی در برنامه‌ها بسیار امری نادر و بعید است. با این حال اگر بنابر هر علتی تغییر یافت، و شما نتوانید در برنامه جدید اعلامی شرکت کنید؛ می‌توانید با کنسل کردن ثبت‌نام، تمام وجوه خود را دریافت کنید و یا برای شرکت در دوره بعدی آن کلاس، اقدام نمایید.

 

 • چطوری می‌توانم کلاسی که ثبت‌نام کرده‌ام  را کنسل کنم؟

برای این کار فقط کافی است که با دفتر آکادمی تماس بگیرید. اما اگر چنانچه بدون تغییر برنامه آکادمی و بر اساس تغییر نظر خودتان مایل به کنسل کردن کلاس باشید، این کار مشمول جریمه خواهد بود که در بخش قوانین سایت آمده است.

 

 • آیا امکان دانلود فایل کلاس وجود دارد؟

وضعیت هر کلاس متفاوت است. در دوره‌هایی که به صورت وبینار برگزار می‌شوند توجه و تأکید به ارتباط دوطرفه و آنلاین است. با این حال در برخی موارد امکان دارد فیلم دوره در سایت برای شرکت‌کنندگان آن کلاس قرار داده شود. پیش از ثبت‌نام هر دوره، وضعیت آن را در کادر جزئیات کلاس، به دقت مطالعه بفرمایید.

 

 • آیا گواهی پایان دوره اعطا می‌شود؟

اعطای گواهی بستگی به کلاس دارد و جزئیات آن در بخش مربوط به توضیحات هر کلاس آمده است.

برای برخی از دوره‌ها (وبینار، دوره یا کلاس) مدرک به صورت پیش‌فرض به همه شرکت‌کنندگان اعطا می‌شود و برای برخی از دوره‌ها تنها در صورت درخواست داوطلب مدرک اعطا می‌شود.

اعطای گواهی پایان دوره می‌تواند توسط آکادمی چهل و یا به صورت مشترک با مؤسسه همکار انجام شود که در برخی از موارد اعطای مدرک مستلزم پرداخت هزینه است. همه‌ی این موارد در کادر جزئیات کلاس هر درس مشخص شده است.

 

برای اطلاعات بیشتر حتما قوانین سایت را بخوانید.