دکترژیواگو

70,000 تومان
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
زمان برگزاری دوره
سه شنبه 6 اسفند -ساعت ۱۸
طول دوره
چهار ساعت و نیم
تعداد جلسات دوره
۱جلسه
استاد دوره
بهنام اوحدی
موسسه همکار
خانه فرهنگ دل‌وار
وضعیت دوره
در حال ثبت نام
نوع دوره
حضوری
محل برگزاری
تهران ،نیاوران ،خیابان باهنر،بعداز سه راه یاسر(به سمت تجریش)،شماره ۳۱۱،خانه فرهنگ دل‌وار(رایزن سابق)

بسیاری روانشناسی و سینما را دو روی یک سکه می‌دانند. شناخت درست از هر یک، بینشی عمیقتر به دیگری می‌بخشد. امروزه حتی سینما، به ابزاری مهم و کارامد برای روان‌درمان گران تبدیل شده است که با استفاده از آن میتوانند روند درمان مراجعین خود را سرعت و کیفیت بیشتری ببخشند.
بازیابی عناصر روان شناختی مستتر در فیلم ها، نه تنها تماشای آنها را جذابتر کرده و پیام فیلم را عمیقتر و شفاف تر به مخاطبین منتقل میکند، بلکه به درک بهتر فرآیندهای روانشناختی که میتواند در هر یک از ما نیز مصداق داشته باشد منجر میشود.
در سلسله کارگاه‌های فیلم درمانی که توسط خانه فرهنگ دل‌وار برگزار میشود، ضمن تماشای فیلم‌های منتخب، به بررسی تحلیل ابعاد روان شناختی آنها پرداخته میشود. تا از این رهگذر و در طی جلسات مختلف، علاقمندان به مرور با تحلیل روانشناختی سینما و نیز با مفاهیم پایه‌ای روانشناسی با محوریت فیلمهای منتخب آشنایی حاصل میکنند.
در این جلسه،  ابتدا فیلم ژیواگو به نمایش در می‌آید و سپس درباره هویت بصری آن و همچنین ساختار فیلم‌نامه صحبت خواهد شد. سپس این فیلم از منظر روان‌شناسی مورد نقد و بررسی قرار خواهد گرفت.

-کلیه علاقمندان به سینما و مباحث روان شناسی و اجتماعی
-روان‌شناسان، روان‌درمان‌گران، روان‌پزشکان
-فعالان صنعت سینما

دکتر بهنام اوحدی 

سوابق تحصیلی : دارای بورد اعصاب وروان 

سوابق آموزش و تحقیقاتی : روان پزشک و روان درمان گر، پایه گذار فیلم درمانی در ایران 

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...